Co bylo

... aneb, co jsme už všechno dělali a čeho jsme se zúčastnili.

 

Projekt České obce sokolské v naší školce, Mireček slaví

Naše mateřská škola se od září tohoto školního roku zapojila do projektu České obce sokolské "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky". Děti plní úkoly pohybové, i výtvarné, které jsou rozdělené podle ročního období. Do projektu jsou zapojeni i rodiče, na které čeká jeden domácí úkol. Na úkolech z projektu budeme pracovat celý školní rok. Tak sledujte naše stránky, jak se nám daří sportovat a tvořit.

Mireček ze třídy Sluníček oslavil společně s dětmi své narozeniny.

Valinka oslavuje, vítáme podzim

Valinka oslavila společně s dětmi narozeniny.

Přivítali jsme podzim. Lepíme, malujeme a ochutnáváme podzimní plody ze školní zahrady.

Keramická dílna

V pondělí 16. září si mohly děti v mateřské škole vyrobit z keramické hlíny pěknou dekoraci. Za pomoci rodičů nebo prarodičů tvořily podzimní ovoce podle své fantazie nebo podle předlohy. Jablíčka i hrušky děti ozdobily okýnky, ze kterých vykukují červíčci. Výrobky necháme uschnout, vypálit v keramické peci a děti je vymalují. Znovu se vypálí a děti si je odnesou domů. Dobrá práce, děti!

Smolařínek

DivadloBez Pravidel nám do školky přivezlo výukový program "Smolařínek". Smolařínek byl malý kluk, kterému se smůla lepila na paty. Pekl buchtu a podpálil celý byt, děti pomáhaly volat hasiče Huga. Vše dobře dopadlo a požár byl uhašený. Děti poučily Smolařínka, jak má přecházet přes silnici a jak má být vybaveno jízdní kolo. A protože měl Smolařínek opravdu smůlu, skončil u pana doktora. Všechno nakonec dobře dopadlo a Smolařínek se polepšil.

Děti byly rozděleny do dvou skupinek, v první skupince pracovaly děti z Motýlků a přípravné třídy. Ve druhé skupině se bavily děti ze Sluníček.

Co děláme ve školce, Maruška oslavuje

Mámo a táto,

podívejte se, co jsme dělali první týden ve školce. Ráno si hrajeme, po přesnídávce malujeme, zpíváme, posloucháme pohádku, zpíváme si. Chodíme ven na pískoviště, ve školce na nás čeká oběd a odpočinek na lehátku. Ve čtvrtek nás navštívili žáci 1. třídy s paní učitelkou Klárkou. V pátek jsme oslavili narozeniny Marušky.

Ahoj školko, už jsme tady!

Prázdniny? Už jsou jen ve vzpomínkách. Paní učitelkám i dětem začala školka i škola. Také rodičům. Jaké byly první okamžiky? Podívejte se do školky v obrazech!

);